خدمات پشتیبانی

خدمات پس از فروش

درخواست خدمات در محل:  پرسنل فنی و آموزش دیده شرکت آمادگی دارند در سریع ترین زمان ممکن خدمات سبک و قابل ارائه در محل را به شما ارائه دهند. این خدمات برای شهر تهران حداکثر 24 ساعت  پس از درخواست و در شهرستان ها براساس زمانبندی مشخص قابل ارائه می باشد.

قراردادهای تعمیر و نگهداری: شرکت مهندسی فرسار تجارت به عنوان یکی از بزرگترین کارخانه های تجهیزات پزشکی و از معتبرترین برندهای جهانی با در اختیار داشتن تجهیزات سبک و سنگین آمادگی لازم برای انجام انواع تعمیرات اساسی محصولات خود و انعقاد قرارداد جهت نگهداری را اعلام می دارد.

مشاوره در تنظیم و راه اندازی تجهیزات: یکی دیگر از خدمات قابل ارائه به مشتریان ، ارائه مستندات و دستورالعمل ها و مشاوره های لازم جهت نصب، راه اندازی و نگهداری تجهیزات است. همچنین این خدمات در محل پروژه قابل ارائه می باشد. جهت دریافت دستوراالعمل ها و مستندات فنی کافیست با تیم CRMارتباط بگیرید.  

درخواست قطعات یدکی: شرکت مهندسی فرسار تجارت تا 10 سال نسبت به تامین قطعات یدکی محصولات خود متعهد می باشد . در صورت نیاز به تامین قطعات می توانید به طور مستقیم با امور مشتریان یا واحد فروش ارتباط برقرار نمایید.

خدمات فنی و مهندسی

 مشاوره:  ارائه مشاوره در زمینه های اکسیژن ساز بیمارستانی، هوای فشرده، سیستم وکیوم، کنسول دیواری از جمله انتخاب محصول مناسب براساس اندازه محصول، فشار و سایر ویژگی های مورد نیاز

تجزیه و تحلیل تحلیل داده ها، طراحی و ارائه راه حل های اجرایی، اصلاح و بهبود کارکرد محصولات

ارائه پیشنهاداتارائه پیشنهادات فنی جهت همسان بودن دستگاه ها از جمله سیستم اکسیژن ساز، وکیوم و...

کمک به توسعه و انتقال مهارت کارکنان تاسیسات فنی مراکز تحت پوشش

 

 

امور مشتریان

  پاسخگویی به سوالات:  واحد CRM   شرکت مهندسی فرسار تجارت آماده پاسخگویی به نیازهای مشتریان خود و برقراری ارتباط میان مشتریان و متخصصان مربوطه می باشد. در صورتی که جهت خرید نیازمند راهنمایی باشید، خواهان اطلاع از عملکرد محصولات هستید و یا برای انتخاب محصول مناسب نیاز به دریافت مستندات فنی و یا کاتالوگ دارید تیم CRM در خدمت شما عزیزان است.

رسیدگی به شکایات اگر از زمان تحویل به موقع محصول، کارکرد مناسب تجهیزات و یا تطابق محصول دریافتی نسبت به مستندات فنی رضایت لازم را نداشتید تیم پشتیبانی آماده رسیدگی به درخواست شما و فراهم آوردن رضایت مشتری می باشد.

انتقادات و پیشنهادات:  هرگونه نظر انتقاد و پیشنهاد شما در شرکت مهندسی فرسار تجارت مورد بررسی  قرار گرفته و ما را در درک درست نیازهای مشتریان یاری می کند.

 

 

امور مشتریان

* رسیدگی به شکایات * پاسخگویی به سوالات * انتقادات و پیشنهادات

خدمات فنی و مهندسی

* مشاوره * تجزیه و تحلیل * ارائه پیشنهادات

خدمات پس از فروش

* درخواست خدمات در محل * قراردادهای تعمیر و نگهداری * مشاوره در تنظیم و راه اندازی تجهیزات

تعمیر در محل

پشتیبانی سریع د رمحل و تعمیر کالا

خدمات نصب و راه اندازی

خدمات نصب و راه اندازی سریع با متخصصان حرفه ای

مشاوره تجهیزات

مناسب ترین و با صرفه ترین تجهیزات به شما ارائه می شود

گارانتی یک ساله

یک سال کاملا رایگان خدمات گارانتی را دریافت کنید

آموزش و نگهداری

آموزش نگهداری تجهیزات

سرویس کامل

سرویس کامل دستگاه های نصب شده